Gmina Krobia chce połączyć gminne centrum kultury i rekreacji z biblioteką w jedną instytucję

O powrocie do pomysłu połączenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krobi z centrum kultury pisze lokalny serwis internetowy. W tekście podjęto wątek negatywnej decyzji Krajowej Rady Bibliotecznej, działalności biblioteki i nowej dyrektor, która wymienia korzyści połączenia instytucji.

Władze gminy w połączeniu widzą szansę na usprawnienie funkcjonowania dwóch jednostek. Teraz centrum kultury i biblioteka dokumenty, regulaminy i statuty mają odrębne, co utrudnia choćby staranie się o tak ważne w dzisiejszej działalności wszystkich instytucji fundusze zewnętrzne. Przyszłe gminne centrum i biblioteka w jednym miałaby jeden budżet, przy pomocy którego planowana byłaby roczna działalność. Jest także kwestia pracowników.

Więcej: gostynska.pl

Źródło zdjęć: freepik.com