Projekcja video-mappingu „Czytanie na trawie”

Rodziny zgromadzone w Parku Rzeźby Królikarnia w Warszawie mogły podziwiać spektakl dźwięku i światła. Podczas projekcji video-mappingu zgromadzeni poznali powody, dla których warto czytać. „Czytanie na trawie” to jedno z wielu wydarzeń organizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Wieczorem, 11 czerwca 2022 roku, fasadę budynku Królikarni (oddziału Muzeum Narodowego w Warszawie) „ożywiła” projekcja poświęcona czytelnictwu.

Pod względniem technicznym mapping był wykonany bez zarzutu. Widowisko było krótkie, ale treściwe. Projekcja spodobała się najmłodszym i była wyświetlana jeszcze dwa razy. Wydarzeniu „Czytanie na trawie” towarzyszyły inne atrakcje: rozmowy o książkach, fotobudka, gra w boule, literacka gra terenowa „Zaczytany ogród”. Nie zabrakło też stref: wymiany książek, relaksu, dobrej lektury i stoiska NPRCz 2.0.

Źródło zdjęć: Paweł Morawiec, BMM