Nowe biblioteki – cztery uroczyste otwarcia

Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze

W piątek 22 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej biblioteki, w którym wzięło udział wielu zaproszonych gości. Nowa biblioteka ma teraz dwa razy więcej miejsca, nowoczesny sprzęt (magiczny dywan, magiczna ściana) i regały wypełnione książkami. Remont był możliwy dzięki dofinansowaniu zadania „Interaktywna biblioteka” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jego wartość to ponad 226 mln złotych.

Więcej: strona www biblioteki, fot. MBP Kamienna Góra (także lead)

Gminna Biblioteka Publiczna w Kamionce

Biblioteka Publiczna MiG Centrum Kultury Pniewy

Nowa siedziba Biblioteki i Centrum Kultury w Pniewach została otwarta 21 kwietnia. Wartość tej inwestycji opiewa na kwotę niespełna 7,5 mln złotych. Biblioteka składa się z przestronnych wnętrz, wypożyczalni dla dzieci, letniej czytelni na zewnątrz. Ma też książkomat i wrzutnię do zwrotu wypożyczonych publikacji.

Więcej: strona www biblioteki

Książnica Pedagogiczna Filia w Pleszewie

Duże zmiany zaszły w bibliotece pedagogicznej w Pleszewie. Wymieniono meble i sprzęty, odnowiono wnętrze, stworzono przyjemnie miejsca do czytania. Zmiana pozwoli na prowadzenie działalności bibliotekarskiej i kulturalnej w komfortowych warunkach.

Więcej: strona www biblioteki, Książnica Pedagogiczna oficjalnie otwarta po remoncie!

Źródło zdjęć: freepik.com