spot_img

2 akcje na wspólne czytanie – „u(MOC)nieni literaturą” i „Mama, tata i ja ….czytamy”

Mama, tata i ja… czytamy

Jeśli chcemy mieć czytające dzieci, czytajmy sami, ale też czytajmy dzieciom do snu lub w ciągu dnia, w ramach wspólnej zabawy. Najlepiej dotrzeć do rodziców poprzez dzieci. Stąd cykl warsztatów „Mama, tata i ja ….czytamy” w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca, przeprowadzonych w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna. Zostało zrealizowanych 20 warsztatów dla około 560 dzieci.

u(MOC)nieni literaturą

27 maja na olkuskim rynku odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Cały Olkusz czyta dzieciom”, organizowana przez olkuską bibliotekę w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Piątkowe wydarzenie rozpoczęło realizację projektu „III Olkuski Festiwal Literacki – u(MOC)nieni literaturą”. Imprezę plenerową rozpoczęło tradycyjne wspólne przeczytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima w interpretacji pracowników lokalnych urzędów i bibliotek.

Dla milusińskich przygotowanych zostało wiele atrakcji inspirowanych literaturą dziecięcą. Oprócz bajkowego koncertu, na dzieci czekały też atrakcje w namiotach: Bajkowy Konkurs Czytelniczy, pokaz zajęć z robotyki i inne niespodzianki. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z olkuskich przedszkoli.

Źródło zdjęć: mat.pras. wskazane biblioteki