spot_img

Zarobki w bibliotekach. Ile może otrzymać bibliotekarz?

Zobacz aktualne oferty pracy w bibliotekach. Bibliotekarze poszukiwani są szczególnie w województwach mazowieckim, śląskim i pomorskim.

Aplikować można na różne stanowiska – bibliotekarza, nauczyciela bibliotekarza, kierownika, dyrektora biblioteki bądź konserwatora. Uwagę zwracają:

  • Asystent muzealny w Bibliotece Wawelskiej, Zamek Królewski na Wawelu
  • Konserwator książki, Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego
  • Bibliotekarz – Archiwista, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu – Wydział w Gorzowie Wielkopolskim
  • Konkurs na stanowisko Dyrektora, Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany Miasta Stołecznego Warszawy
  • Pracownik biblioteki, Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach.

Jakie są stawki?

Kierownik Działu Promocji Książki i Biblioteki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu może liczyć na wynagrodzenie zasadnicze od 3100 zł brutto + dodatek funkcyjny i ewentualny dodatek stażowy.

Młodszy bibliotekarz / Starszy kustosz do katalogowania w Bibliotece Narodowej to wynagrodzenie zasadnicze 3400–6000 zł brutto. Kwota ta nie zawiera dodatków.

Bibliotekarz w Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni na stanowisku bibliotekarza oferuje wynagrodzenie 3010 zł brutto. Również nie podano dodatków.

Bibliotekarz Sekcji Ochrony Dokumentacji Wydziału Ochrony Informacji w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie może zarobić od 3 010,35 zł brutto oraz uzyskać dodatek za wysługę lat.

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu dla młodszego bibliotekarza proponuje uposażenie od 3250 do 3500 zł brutto i dodatek za wysługę lat.

Młodszy bibliotekarz w Bibliotece Publicznej w Zielonkach może zarobić od 3500 zł brutto nie wliczając dodatków.

Sprawdź aktualne oferty i aplikuj!


Źródło zdjęć: freepik.com