spot_img

Nowe Czytaki w Dziale Zbiorów Audiowizualnych WBP w Łodzi

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zakupiła nowe odtwarzacze „Czytak 4”,  które zastąpiły wysłużone modele „Czytak Plus” i „Czytak 2”, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród czytelników.

Dział Zbiorów Audiowizualnych zaprasza do wypożyczeń Czytaków, czyli odtwarzaczy audiobooków, przystosowanych do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. 

Są to urządzenia łatwe w obsłudze, z wbudowanym głośnikiem oraz wyposażone w wygodą klawiaturę z dużymi, wyraźnie oznaczonymi i dobrze wyczuwalnymi przyciskami, dostosowane do samodzielnej obsługi przez osoby słabowidzące i niewidome.

Czytak wypożyczany jest czytelnikom Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi posiadającym aktualną kartę biblioteczną oraz orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wzroku. Czytak wypożyczany jest maksymalnie na 60 dni.

Dział Zbiorów Audiowizualnych w swojej ofercie posiada 5266 płyt z audiobookami. Zbiór ten jest systematycznie uzupełniany o nowości wydawnicze. Katalog audiobooków dostępny jest pod adresem.


Źródło zdjęć: mat.pras. WBP w Łodzi