spot_img

„Mała książka – wielki człowiek” kolejny raz w bibliotekach!

Instytut Książki ropoczął przyjmowanie zgłoszeń bibliotek do kolejnej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek” skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców.

– W ubiegłym roku w projekcie uczestniczyło 6626 bibliotek, mamy wielką nadzieję, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej. Zachęcamy biblioteki publiczne do wzięcia udziału w akcji i szerzenia razem z nami miłości do książek wśród najmłodszych oraz zachęcania rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem! – podał Instytut.

Bezpłatne ebooki dla dzieci w języku ukraińskim

Wszystkie biblioteki publiczne zainteresowane wzięciem udziału w projekcie, prosimy o wypełnienie (do 29 kwietnia 2022 r.) formularza zgłoszeniowego.

UWAGA: przez formularz do projektu zgłaszają się tylko biblioteki, które NIE uczestniczyły w edycji 2021/22! Biblioteki, które już są w projekcie, nie muszą się zgłaszać ponownie, przedłużenie udziału w projekcie nastąpi na podstawie złożonego raportu.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dzieci odbierających wyprawki. Do projektu mogą zgłaszać się tylko biblioteki główne, które w formularzu uwzględniają liczbę filii, do których będą chciały przekazać Wyprawki Czytelnicze. Biblioteki do projektu nie mogą zgłosić czytelnicy.

Szczegóły i regulamin


Źródło zdjęć: freepik.com