Tychy: wirtualna rzeczywistość zawitała w bibliotece

Czytelnia Multimedialna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach wprowadziła do swoich usług zestaw wirtualnej rzeczywistości. Oferta jest skierowana do osób pełnoletnich.

Przed skorzystaniem z usługi użytkownik musi przejść podstawowe szkolenie. Biblioteka udostępnia aplikację pomagającą odnaleźć się w wirtualny świecie, jest również możliwość znalezienia się za sterami samolotów, realizacja misji Apollo 11 czy rozwiązywania zagadek w escape roomie. Z kolei dla fanów sztuki przewidziano spotkanie z Mona Lisą. Do nauki przez zabawę przyda się aplikacja Everyday Anatomy, która ukazuje eksplorację ludzkiego organizmu.

Biblioteka, w zasadach korzystania z usługi, przestrzega przed niepożądanymi efektami VR, dbając o zdrowie swoich czytelników. Ponadto pracownicy biblioteki dezynfekują urządzenie i zapewniają jednorazowe podkładki na twarz.

Źródło zdjęć: freepik.com