spot_img

Książnica Stargardzka zdobyła milion złotych!

Projekt „Książnica Stargardzka – biblioteka zaangażowana społecznie” otrzymał dokładnie 948 426,16 zł. Dofinansowanie pozyskano w ramach programu „Promesa dla Kultury. Dzięki funduszom biblioteka zmieni się nie do poznania.

Warto zaznaczyć, że projekt otrzymał najwyższe wsparcie finansowe spośród 11 dofinansowanych instytucji. To też jedyna biblioteka, której udało się osiągnąć sukces w tym programie MKiDN. Gratulacje!

Książnica Stargardzka już rozpoczęła realizację projektu. W jego ramach zostanie dokonana kompleksowa rewitalizacja przestrzeni publicznej, a także będą rozszerzone działania społeczne, edukacyjne i kulturalne. Oprócz odtworzenia historycznej linii zabudowy zaplanowano również doposażenie biblioteki w nowoczesny sprzęt i urządzenia.

– Jestem przekonany, że po kompleksowym remoncie Książnica zachwyci każdego. Oferta placówki znacznie się poszerzy. Oczywiście pójdziemy tam po książki, ale również po to, żeby wziąć udział w warsztatach, spotkać się z innymi i rozwijać swoje zainteresowania – nie tylko literackie. Pozyskane dofinansowanie pozwoli na zakup naprawdę dobrego i praktycznego wyposażenia. Zdobycie tych pieniędzy nie byłoby możliwe bez dużego zaangażowania moich współpracowników od środków zewnętrznych z Urzędu Miejskiego i wsparcia posła Michała Jacha – powiedział prezydent Rafał Zając [źródło].


Źródło zdjęć: freepik.com