spot_img

Biblioteka Ferment już działa w Łodzi!

Nowa filia biblioteczna na mapie Łodzi to miejsce, do którego zaproszeni są wszyscy kochający czytać książki, jak i lubiący spędzać czas w gronie lokalnej społeczności. Przestrzeń Fermentu zachwyca aranżacją i ma odnowiony księgozbiór.

Przy ulicy Wróblewskiego 67 w Łodzi (na dole wieżowca) otwarto wyremontowaną filię. Koszt zmian wyniósł 600 tysięcy złotych. W ramach budżetu udało się wyposażyć filę w nowe regały i meble, system identyfikacji wizualnej, zaaranżować miejsca dla określonych grup, a także zadbać o dekoracje.

– FERMENT, to nowoczesna, otwarta i przyjazna dla czytelnika strefa. Mieści się tutaj duża sala z wydzielonym miejscem do organizacji spotkań, dwie sale dla dzieci i młodzieży przeznaczone do nauki i zabawy, wyposażone w wygodne pufy, ścianę tablicową, a także gadżety potrzebne do rozwijania percepcji i motoryki w kąciku malucha. Na miejscu znajduje się drukarka 3D, która będzie dostępna dla czytelników – zachęcają bibliotekarze.

– Biblioteka będzie miała charakter rodzinny. Planowanych jest wiele zajęć i wydarzeń dla dzieci i całych rodzin, np. sobotnie, rodzinne warsztaty plastyczne, Klub Kodowania, Koło Teatralne Ferment. Dla małych dzieci biblioteka przygotowała dopołudniowe zajęcia, takie jak globalne czytanie, zajęcia sensoryczne, gordonki, a także spotkania dla rodziców w sprawach aktywizacji zawodowej, spotkania z dietetykiem czy psychologiem. Biblioteka będzie miejscem spotkań mieszkańców, w którym realizują swoje pomysły i pasje. Powstaną koła zainteresowań, organizowane będą spotkania i warsztaty tematyczne zgodne z zapotrzebowaniem naszych czytelników. We współpracy z łódzkim Centrum OPUS otworzona zostanie Strefa Aktywności Sąsiedzkiej – czytam na stronie www biblioteki.


Źródło zdjęć: Biblioteka Miejska w Łodzi