spot_img

Bezpłatne zajęcia edukacyjne dla obywateli Ukrainy w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, oprócz prowadzonej zbiórki pomocy rzeczowej oraz udostępnienia bezpłatnego dostępu do Internetu oraz skanowania, drukowania i kopiowania dokumentów, rozpoczyna codzienne bezpłatne zajęcia edukacyjne dla Obywateli Ukrainy zamieszkujących w Płocku i regionie.

– Wydarzenia ostatnich dni w Ukrainie zmieniły życie wielu osób, często nieodwracalnie. Tu, w wolnej Polsce, nam również pękły serca! Dziesiątki uciekinierów zostały przyjęte w naszych domach i ośrodkach. W Bibliotece Pedagogicznej w Płocku już od pierwszych dni staramy się pomagać, jak umiemy. Rozpoczęliśmy zbiórkę pomocy rzeczowej, a od 7 marca inicjujemy codzienne, bezpłatne zajęcia dla przebywających w Płocku i regionie ukraińskich rodzin z dziećmi. Dorosłym pomożemy poznać podstawowe zwroty w języku polskim, przedstawimy topografię miasta, a z dziećmi będziemy prowadzić zajęcia edukacyjne z klockami LEGO, piaskiem kinetycznym czy teatrzykiem kamishibai – mówi Michał Stańczak, specjalista ds. promocji Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.

Nawiązaliśmy współpracę z Allą Sochacką – ukraińską pedagog, mieszkającą w Płocku, która będzie pomagała podczas pierwszych spotkań, w przełamaniu bariery językowej i psychologicznej oraz wspierała naszych specjalistów w tłumaczeniu. Zajęcia edukacyjne nie wymagają biegłej znajomości języka polskiego, ale na pewno obecność Ukrainki będzie dużym wsparciem dla obydwu stron.

Spotkania odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00–18.00. Harmonogram zajęć:

  • Poniedziałek – podstawy języka polskiego i topografia miasta (zajęcia głównie dla dorosłych i starszych dzieci)
  • Wtorek – zajęcia czytelnicze z klockami LEGO
  • Środa – zajęcia z podstaw kodowania i zabawy z robotami (ozoboty)
  • Czwartek – zajęcia z książką
  • Piątek – zajęcia z piaskiem kinetycznym – piaskowe opowieści.

Przez cały czas dostępne będą kolorowanki, klocki i gry oraz zapewniony będzie dostęp do Internetu. Kontakt i szczegółowe informacje: tel. 24 366 53 70 w. 17 (w godzinach 7.00–15.00).


Źródło zdjęć: mat.pras.