Złota Trójka, czyli długa historia biblioteki na Krótkiej

Filia biblioteki w danej części czy dzielnicy miasta jest jak mały ośrodek kultury. Tutaj nie tylko wypożycza się książki, ale spotyka się z bibliotekarzami, rozmawia się o literaturze i życiu, więc możemy śmiało powiedzieć o biblioterapii. Takim centrum kulturalnym jest Filia nr 3 w Kaliszu, która od wielu lat skupia wokół siebie wiernych czytelników i zaprzyjaźnione instytucje.

Od początku istnienia, czyli od 1972 roku, biblioteka mieści się w jednej z oficyn Domu Braci Kowalskich. Szczupłość miejsca nigdy nie była przeszkodą i wiele wydarzeń odbywa się poza jej murami. Przez lata funkcjonowania kierującej od 1993 roku „Trójką” pani Zenonie Kubiak udało się nawiązać wartościową współpracę z wieloma miejskimi instytucjami, by wspomnieć choćby Młodzieżowy Dom Kultury, mieszczące się w pobliżu Filii nr 3 szkoły i przedszkola, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kalisza i okolic, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną czy kaliski Zakład. Nic zatem dziwnego, że na jubileusz 50-lecia biblioteki przy ul. Krótkiej, który odbył się w piątek 11 lutego, licznie przybyli goście.

Źródło zdjęć: mat.pras.