spot_img

Pogotowie książkowe w Rawie Mazowieckiej

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rawie Mazowieckiej uruchomiono „Pogotowie książkowe”. To usługa przeznaczona dla osób, które nie mogą dotrzeć do biblioteki, a bardzo chcą wypożyczyć książkę lub audiobooka.

Dostarczanie książek oraz odbiór zwrotów realizowane jest przez upoważnionych pracowników biblioteki po uprzednim umówieniu terminu. Każdy jest zaopatrzony jest w identyfikator zawierający imię, nazwisko oraz pieczątkę biblioteki.

– Nowa akcja to ukłon w stronę naszych stałych czytelników, którzy z różnych względów nie mogą nas osobiście odwiedzić. Kierujemy ją przede wszystkim do seniorów, a także osób, które na przykład ze względów zdrowotnych mają kłopoty z poruszaniem się. Sam nie potrzebujesz? Powiedz o naszej akcji swoim bliskim. Może zapukamy właśnie do ich drzwi – zachęcają bibliotekarze.

Książki dostarczane są na terenie Rawy Mazowieckiej z dwóch wypożyczalni. Czytelnicy mogą je zamówić telefonicznie, drogą mailową oraz poprzez Facebooka. Warunkiem korzystania z usługi jest posiadanie aktywnego konta bibliotecznego i brak zaległych zobowiązań wobec biblioteki oraz zgłoszenie okoliczności uprawniających do korzystania z usługi. Istnieje również możliwość zapisania się do biblioteki przez telefon.

W ramach usługi można wypożyczać książki oraz audiobooki w łącznej liczbie 10 egzemplarzy na okres 30 dni z miesięczną prolongatą.


Źródło zdjęć: freepik.com