Podwyżki płac dla bibliotekarzy?

Jak informuje lokalny serwis miasta Świdnica pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz innych ośrodków wystąpili do władz miasta o podwyżkę wynagrodzeń. Według projektu uchwały Rady Miejskiej zwiększone mają być wydatki o kwotę ponad 229 tysięcy złotych z przeznaczeniem na dotację podmiotową obejmującą podwyżkę wynagrodzeń bibliotekarzy.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także Świdnickiego Ośrodka Kultury wskazywali, że od 2019 roku mają zamrożone płace. W zależności od jednostki pracownicy oczekiwali albo 1000 złotych do pensji zasadniczej, albo wzrostu o 30%.

O podwyżki dla pracowników kultury wnioskowano tydzień temu. Według ostatnich deklaracji prezydenta są pieniądze. Decyzja ma zapaść 25 lutego.

Więcej: swidnica24.pl

Źródło zdjęć: freepik.com