spot_img

Nowe biblioteki – zapowiedzi gruntownych zmian

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

W warszawskiej dzielnicy Ursus zostanie wybudowana nowoczesna szkoła z biblioteką. Budynek będzie spełniał dwie funkcje – edukacyjną i kulturalną. Jego większą część zajmie szkoła podstawowa, a w osobnym skrzydle na dwóch piętrach powstanie multimedialna filia biblioteki publicznej.

Więcej: strona www biblioteki, W Ursusie powstanie nowoczesna szkoła. Budynek będzie pełnił dwie funkcje – edukacyjną i kulturalną

Biblioteka Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu

Od 10 stycznia 2022 roku biblioteka zaprasza do Strefy Czytelników.

W nowej przestrzeni naprzeciw naszej Czytelni Głównej, która – zgodnie z nowoczesnymi trendami rozwoju bibliotek – ma być miejscem spotkań, rozmowy i relaksu po wytężonej pracy naukowej nad pracą magisterską lub habilitacyjną w ossolińskiej czytelni. Czytelnicy będą mieli tam także możliwość wspólnego uczenia się, przygotowania się do zajęć, dyskusję, wymianę doświadczeń. W Strefie Czytelnika będą ponadto odbywać się wydarzenia z zakresu kultury – zachęca biblioteka.

Więcej: strona www biblioteki, fot. FB ZNO (także lead)

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiślicy

Mieszkańcy gminy Wiślica już wkrótce zyskają nowoczesną bibliotekę. Duże zmiany czekają wnętrze obiektu, w którym powstaną nowoczesne czytelnie, pomieszczenia do przechowywania książek, a także sala konferencyjna. Szacowny koszt inwestycji wyniesie około 2,5 miliona złotych – informuje regionalny oddział TVP.

Więcej: Są pieniądze, będzie gruntowny remont biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Borach

7 stycznia 2022 r. zostało podpisane porozumienie w sprawie najmu lokalu użytkowego, zlokalizowanego przy ul. Tetmajera 35 w Jaworznie, które pozwoliło urzędnikom na ocenę stanu technicznego budynku. Aby filia Miejskiej Biblioteki Publicznej mogła znaleźć się w tym miejscu, konieczne jest dostosowanie pozyskanych pomieszczeń do obowiązujących w tym zakresie norm i przepisów. Zgodnie z ustaleniami podjętymi z właścicielem obiektu, Gmina podpisze umowę najmu na 20 lat, z opcją pierwokupu nieruchomości. Jeśli Rada Miejska wyrazi zgodę na takie zmiany, a przede wszystkim zaakceptuje uchwałę intencyjną o przeniesieniu filii i ostatecznie zostanie podpisana stosowna umowa najmu, to po przeprowadzonych pracach adaptacyjnych, biblioteka będzie mogła wprowadzić się jeszcze w tym roku do nowej siedziby w Borach – informuje lokalny serwis.

Więcej: Plan na nową siedzibę filii biblioteki w Borach