Nowa placówka bezobsługowa na warszawskim Bemowie

Warszawska biblioteka publiczna na Bemowie uruchomiła pierwszy całodobowy książkomat. Urządzenie usytuowane obok lokalnej pływalni przy ul. Oławskiej 3A ma ułatwić czytelnikom dostęp do zbiorów bibliotecznych o każdej porze. Książkomat umożliwia wypożyczenia i zwroty materiałów wypożyczonych z każdej bemowskiej placówki.

– Potrzebujesz odebrać lub zwrócić wypożyczoną książkę wieczorem lub w weekend? Dzięki nowemu książkomatowi wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom użytkowników bemowskiej biblioteki. Już dziś można wypożyczyć i oddać lekturę z jej zasobów – zachęcają bibliotekarze.

– Największą zaletą tego książkomatu jest to, że sam w sobie stanowi nową placówkę – bezobsługową. Czyli nie jest taki, jak w innych bibliotekach – powiązany z określoną placówką. To fantastyczne rozwiązanie dla naszych użytkowników – z radością podkreśla Anna Fiszer-Nowacka, dyrektor bemowskiej biblioteki, która 8 lutego wraz z burmistrz Dzielnicy Bemowo Urszulą Kierzkowską testowały książkomat.

W niedalekiej przyszłości planowane jest wdrożenie nowych funkcjonalności.

Źródło zdjęć: mat.pras.