Za kuchennymi drzwiami WBP w Olsztynie

Redakcja olsztyńskiego serwisu sprawdziła, jak funkcjonują Dział Analiz i Współpracy z Regionem oraz Dział Gromadzenia i Opracowania Zasobów. Materiał ukazuje kulisty ich pracy na co dzień niewidoczne dla czytelników.

W budynku WBP w Olsztynie przy ul. 1 Maja 5, nieco ukryty, pracuje niemal bez przerwy, transferując wiedzę i doświadczenia na całe województwo, Dział Analiz i Współpracy z Regionem. Co to oznacza w praktyce? Że choć nie ma bezpośrednio kontaktu z czytelnikami, to cały czas pracuje dla społeczności czytelniczej nie tylko Olsztyna, ale i całego terenu Warmii i Mazur. Dba o to, aby biblioteki w naszym regionie były nowoczesne i jeszcze bardziej przyjazne czytelnikom. Pokazuje bibliotekarzom, że to, co nowe, jest w zasięgu każdej ręki i pomaga w przeszczepieniu tego na lokalny, biblioteczny grunt.

Więcej: olsztyn24.pl

Źródło zdjęć: freepik.com