Tajemnice Ziemi Nyskiej. Promocja legend przez bibliotekę

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie przygotowała i wydała broszurę z legendami polsko-czeskiego pogranicza. W „Tajemnicach Ziemi Nyskiej” znalazło się 13 legend., które były rozdawane nieodpłatnie w czytelniach.

Wydaliśmy ją w dwóch językach, polskim i czeskim – mówi Anita Klakla, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie. – Publikacja została przygotowana w ramach projektu Centrum Działań Wspólnych w Nysie. Zaangażowana w projekt, oprócz nyskiej biblioteki, jest biblioteka z Jesenika. Broszura przedstawia legendy ziemi nyskiej oraz czeskiego pogranicza z okolic Jesenika. Znajdują się tu m.in. legendy o św. Jakubie, Otmuchowie, o Templariuszach i Diabelskim Szponie oraz o Nysie.

Więcej: nysa.naszemiasto.pl

Źródło zdjęć: MGBP w Nysie