spot_img

Nowe biblioteki – planowane remonty i przetargi

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy

Władze warszawskiej dzielnicy Białołęka odebrali Program Funkcjonalno-Użytkowy z koncepcją architektoniczną i wizualizacją nowej biblioteki. Przyszły obiekt, jak zapowiadają urzędnicy, powstanie w technologii modułowej z prefabrykowanego szkieletu drewnianego. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie ok. 670 m2. Zaplanowano dwie kondygnacje. Na parterze znajdzie się m.in. wypożyczalnia dla dorosłych, czytelnia czasopism, mediateka, szatnia oraz sala wielofunkcyjna z zapleczem. Piętro to strefa młodszych mieszkańców dzielnicy. Tu zostanie zlokalizowana wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży oraz sala multimedialna. Niedługo ruszy przetarg.

Więcej: strona www biblioteki, Wiemy jak będzie wyglądała biblioteka przy ul. Kłosowej, fot. UM Warszawa

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczawnie Zdroju

Budynek wzniesiony w latach 70. na ruinach dawnego kościoła ewangelickiego przejdzie kompleksową przebudowę. Przestrzeń ma być dostosowana tak, by bez barier mogły z niej korzystać osoby z niepełnosprawnościami. Oprócz księgozbioru planowane jest wzbogacenie zbiorów o multimedia, filmy i nie tylko. Remont, za 2 mln złotych, potrwa 1,5 roku. Od 17 stycznia biblioteka działa w tymczasowej siedzibie przy ul. Mickiewicza 3.

Więcej: strona www biblioteki, Półtora roku potrwa remont Biblioteki Miejskiej w Szczawnie-Zdroju

Gminna Biblioteka Publiczna w Brąszewicach

Gmina Brąszewice planuje przebudować bibliotekę. Mają powstać nowe pomieszczenia biblioteczne, sala widowiskowo-konferencyjna, sale do edukacji oraz spotkań dla mieszkańców. Trwają poszukiwania wykonawcy, który zajmie się realizacją projektu.

Więcej: strona www biblioteki, Gmina Brąszewice ogłosiła przetarg na przebudowę i rozbudowę Gminnej Biblioteki Publicznej