spot_img

Nowe biblioteki – kolejne dobre informacje

Miejska Biblioteka Publiczna w Proszowicach

Zakończył się pierwszy etap budowy nowej siedziby Biblioteki Publicznej w Proszowicach. Wkrótce powinien zostać rozstrzygnięty przetarg na prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

Więcej: strona www biblioteki, Proszowice. Biblioteka już „surowa”, teraz wykończenie

Biblioteka Publiczna Miasta Pszów

Dawna łaźnia docelowo ma zostać przerobiona na bibliotekę miejską. Jej wyjątkowy charakter podkreślać mają oryginalny podział głównych pomieszczeń i najważniejsze akcenty pierwotnego wyposażenia. Stara maszyna wyciągowa zostanie wkomponowana w przestrzeń biblioteki.

Prace mają się zakończyć w przyszłym roku. Koncepcja biblioteki powstała w 2020 roku, a jej wizualizacje można zobaczyć na stronie www urzędu.

Więcej: strona www biblioteki, Umowa podpisana, fot. UM Pszów (także lead)

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku

Od 16 grudnia 2021 roku biblioteka jest nieczynna. Trwa przeprowadzka do nowej siedziby w budynku szkoły podstawowej.

W ramach adaptacji nowych pomieszczeń przebudowano część sal lekcyjnych w budynku Szkoły Podstawowej w Glinojecku. Nowa placówka będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt wykonanych robót wyniósł ponad 200 tys. zł.

Więcej: strona www biblioteki, Biblioteka nieczynna do odwołania. Zmienia siedzibę

Biblioteka Publiczna w Sokółce

Będzie większa, nowoczesna i otwarta na potrzeby mieszkańców – w Sokółce powstanie nowa biblioteka. Koszt budowy to niemal cztery miliony osiemset tysięcy złotych, a środki uzyskano z rządowych funduszy.

Więcej: strona www biblioteki, Nowoczesna biblioteka powstanie w Sokółce