Muzeum Regionalne przeszło pod skrzydła biblioteki

Władze powiatu opolskiego zdecydowały o zmianach organizacyjnych w Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach – podaje lokalny serwis. Dokonano jej z powodów kadrowych i oszczędności.

Zarządca Muzeum wybrany został w drodze zapytań ofertowych. Urzędnicy starosty wystąpili do trzech instytucji zajmujących się kulturą z zapytaniem o koszt zarządzania placówką muzealną. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Powiatowa Biblioteka Publiczna i to z tą instytucją władze powiatu podpisały umowę na zarządzanie. Zawarta została ona na trzy lata. Roczny koszt zarządzania Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach wyniesie 12 tys. zł.

Biblioteka zapowiedziała pozyskiwanie środków zewnętrznych na potrzeby organizacji wydarzeń i wystaw w muzeum.

Więcej: opole.24wspolnota.pl

Źródło zdjęć: freepik.com