Kultura dostępna dla seniora

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Świerczach zakończono projekt „Kultura dostępna dla seniora”. Jego celem było przyciągnięcie do biblioteki osób starszych oraz umożliwienie im udziału w ciekawych spotkaniach autorskich oraz wyjazdach.

– Mimo pandemii postawiliśmy na organizację spotkań stacjonarnych oraz wyjazdowych. Zebraliśmy 25-osobową grupę seniorów, którzy z ogromnym zaangażowaniem brali udział w każdym wydarzeniu. Działo się naprawdę wiele. Od maja do końca października ubiegłego roku naszą bibliotekę odwiedziło kilka znamienitych osobowości: aktorka Grażyna Zielińska znana szerszej publiczności jako Babka Zielarka z serialu „Ranczo”, aktorka i piosenkarka Izabela Trojanowska, aktorka Grażyna Barszczewska wraz z autorem Jej biografii Grzegorzem Ćwiertniewiczem, podróżnik Leszek Szczasny oraz kompozytor Sławomir Zygmunt, który podczas koncertu „Z wiatrem” przybliżył seniorom poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Każde spotkanie było inne, wartościowe i budziło wiele ciepłych emocji. Wartością dodaną tych spotkań są niewątpliwie znajomości, które zawarliśmy z autorami, a które mogą zaowocować długofalową współpracą – mówi Monika Sosnowska-Grzesiak, dyrektor GBP Świercze.

– Realizując projekt „W bibliotece – kultura dostępna dla seniora” zyskaliśmy kilkunastoosobową, niezawodną grupę seniorów, który z radością uczestniczyli w organizowanych przez Gminną Bibliotekę w Świerczach wydarzeniach, nawiązaliśmy ciekawe znajomości, gościliśmy wspaniałych ludzi, zaistnieliśmy środowisku lokalnym i poza nim. Oby więcej takich przedsięwzięć – dodaje.

Projekt zrealizowano dzięki programowi „Partnerstwo dla książki”.

Źródło zdjęć: mat.pras.