spot_img

Książkomat w Świdniku

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku jako pierwsza w województwie lubelskim zainstalowała książkomat. Jest usytuowany w pobliżu placówki i działa całą dobę.

– Książkomat w Świdniku, to nie tylko udogodnienie dla osób pracujących dłużej, poza miastem, nie mogących dotrzeć do biblioteki w godzinach jej funkcjonowania.
W dobie stanu epidemii taka forma odbioru książek jest dla mieszkańców bezpieczną alternatywą. Nikt nie musi rezygnować z aktywności czytelniczej i dostępu do bibliotecznych zbiorów książek, filmów, muzyki czy audiobooków. Może w dogodnym dla siebie czasie odebrać zamówioną online pozycję!
– mówi Joanna Makuszewska, instruktor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku.

– Urządzenie niweluje wykluczenie osób pracujących w godzinach pracy biblioteki. Podnosi jakość usług świadczonych przez MPBP. Pomysł na urządzenie powstał w trakcie trwania pandemii w roku 2020. Książkomat ma zapewnić dostęp do literatury 24/7. Od ubiegłego roku pozwala korzystać z oferty biblioteki nowym i dotychczasowym czytelnikom. Jest rezultatem projektu Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Świdnik – dodaje Joanna Makuszewska.


Źródło zdjęć: mat.pras.