spot_img

Jak „Infrastruktura bibliotek” zmienia (nie tylko) biblioteczny świat?

Instytut Książki zaprezentował film poświęcony bibliotekom. Jego głównym celem jest odpowiedź na pytanie Jak „Infrastruktura bibliotek” zmienia (nie tylko) biblioteczny świat? Za przykład posłużyło osiem placówek, o których pisałam w cyklu „Nowe biblioteki”. Zachęcam do obejrzenia i inspirowania się.

Oddaliśmy głos dyrektorkom, kierowniczkom i dyrektorom bibliotek, specjalistkom i specjalistom, ale także przedstawicielom samorządów. Głosem beneficjentek i beneficjentów, ich organizatorów i wykonawców pragniemy zainspirować do działania, pokazać dobre praktyki i rolę współpracy biblioteki z lokalnymi władzami, wskazać rozwiązania przynoszące nie tylko dodatkowe punkty w procesie oceny, ale przede wszystkim realne korzyści dla inwestora-biblioteki. Chcemy także odpowiedzieć na pytania, dla kogo i po co inwestujemy w bibliotekę, a przede wszystkim: jaką społeczną przemianę ta inwestycja może wyzwolić, co umożliwia, jakie daje szanse?

Nabór wniosków w edycji 2022

Do 21 lutego 2022 roku trwa drugi nabór wniosków w konkursie „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”. Można otrzymać dofinansowanie od 500 000 zł do 2 250 000 zł.

Szczegóły tutaj.

Źródło zdjęć: mat.pras. Biblioteka Biecz