Eliminacja barier dostępności przez system nawigacyjno-informacyjny

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus – jako pierwsza biblioteka publiczna w Warszawie, a jako druga spośród warszawskich bibliotek (po Bibliotece Uniwersyteckiej) – w trosce o osoby z dysfunkcją narządu wzroku zainstalowała przed wszystkimi swoimi placówkami nowoczesny system nawigacyjno-informacyjny TOTUPOINT. Znajduje się on przy Oddziale „Czechowice”, Filii „Skorosze”, Filii „Niedźwiadek”, Fili „Gołąbki”.

TOTUPOINT, to system znaczników, którymi można oznaczyć przestrzeń ułatwiając w ten sposób osobom niewidomym samodzielne poruszanie się. Aby móc używać systemu znaczników, na telefonie uruchamiamy aplikację TTP. Następnie wkładamy smartfona do kieszeni i idziemy. Korzystanie z systemu jest bezpłatne, nie wymaga połączenia internetem.

Źródło zdjęć: mat.pras.