spot_img

Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie

„Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie” to dwuletni projekt Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew zakładający budowę ciekawszej oferty czytelniczej i kulturalnej we współpracy z czytelnikami.

Od lat biblioteki, coraz częściej także w Polsce, realizują ideę „trzeciego miejsca”, która zakłada, że życie człowieka koncentruje się wokół trzech miejsc – domu, pracy bądź szkoły i neutralnej przestrzeni do spędzania wolnego czasu. Takim miejscem, gdzie każdy znajdzie rozrywkę, okazję do zdobywania wiedzy i rozwijania swoich zainteresowań, jest też nasza biblioteka. Dzięki nowemu projektowi i znaczącej dotacji, okazji do wspólnego kreowania przestrzeni i działań na naszej bibliotecznej Stacji będzie jeszcze więcej.

O założeniach projektowych można przeczytać tutaj, na który biblioteka otrzymała dofinansowanie w kwocie 131 tys. złotych w ramach programu „BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność”. Warto również przeczytać podsumowanie pierwszego roku przedsięwzięcia w artykule zamieszczonym w lokalnym medium.

Dzięki projektowi, w bibliotece uruchomiono m.in. kluby tematyczne dla młodych rodziców, kobiet dbających o zdrowy styl życia i rozwój, miłośników podróży i wszystkich tych, którzy lubią porozmawiać o kulturze – lokalnej i nie tylko. Nie lada gratką była możliwość spotkania z fantastycznymi gośćmi, którzy uświetnili inauguracyjne spotkania każdego z klubów.

Więcej: zpleszewa.pl

Źródło zdjęć: freepik.com