spot_img

Ponad 3 miliony wyprawek czytelniczych dla najmłodszych

Ponad 3 miliony wyprawek czytelniczych trafiło już do dzieci i rodziców w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej od 2017 roku przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W projekt zaangażowane są szpitale położnicze, biblioteki publiczne i szkoły podstawowe w całej Polsce.

– W naszym domu książki są wszędzie, to artykuły pierwszej potrzeby, nieocenione źródło uniwersalnych wartości wpływających na rozwój dziecka od najmłodszych lat. Jesteśmy przekonani, że to najlepsza inwestycja w nasze dzieci i w nasze relacje. Wspólne czytanie buduje głębokie więzi i sprawia, że między nami jest więcej bliskości, otwartości i miłości, a w naszych dzieciach jeszcze więcej wyobraźni i ciekawości świata – powiedzieli ambasadorzy kampanii Emilia Komarnicka-Klynstra i Redbad Klynstra-Komarnicki.

Co można mieć za trzy miliony?

Kampanię w mediach promuje spot reklamowy, który odpowiada na nieco prowokacyjne pytanie „Co można mieć za trzy miliony?” nawiązując tym samym do liczby książek, które Instytut przekazał dzieciom oraz ich rodzicom. Jesteśmy przekonani, że trzy miliony książek, które dzięki kampanii trafiły do dzieci i rodziców, to nie tylko imponująca liczba egzemplarzy, lecz przede wszystkim nieocenione źródło uniwersalnych wartości wpływających na rozwój dziecka od najmłodszych lat oraz budowanie relacji z rodzicami i bliskimi. Wartości, których nie da się tak po prostu kupić.

– Liczby mówią same za siebie. Instytut Książki w ramach projektu podarował już ponad trzy miliony Wyprawek Czytelniczych. W projekt zaangażowanych jest ponad 350 szpitali i oddziałów położniczych, 6 700 bibliotek publicznych oraz przeszło 13 tysięcy szkół podstawowych w całej Polsce. Tym samym kampania mająca na celu wspieranie czytelnictwa stała się jednym z największych tego typu programów w Europie i na świecie – mówi prof. Krzysztof Koehler, zastępca dyrektora Instytutu Książki.

Kampania obecna jest w mediach tradycyjnych – telewizji, radiu, prasie, internecie, w przestrzeni miejskiej, a także podczas licznych wydarzeń w bibliotekach i szkołach, skierowanych do dzieci i ich opiekunów.

Galeria dekoracji świątecznych w bibliotekach – aktualizacja

Źródło zdjęć: instytutksiazki.pl