spot_img

Nowe biblioteki – planowane otwarcia w 2022 roku

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

Kończy się przebudowa dawnego oruńskiego Ratusza w Gdańsku. Ma znaleźć się w nim dwupiętrowa biblioteka. Otwarcie planowane jest w pierwszym kwartale 2022 roku.

– Księgozbiór będzie liczył 25 tys. książek i 2,5 tys. audiobooków. Znajdzie się też miejsce dla czytelni z kawiarenką i strefy gier planszowych. – To będzie wyjątkowe miejsce. Dwupiętrowa biblioteka, ale także przestrzeń do różnych spotkań – mówi portalowi MojaOrunia Marek Demczuk, kierownik Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Więcej: Kończą się prace w oruńskim Ratuszu. Na początku 2022 r. ruszy biblioteka, strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku

Budynek dawnego browaru ma być nową siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku. Radni zgodzili się na zakup gmachu, w którym obecnie mieści się piekarnia. Teraz niżańska biblioteka działa tymczasowo w piwnicach Szkoły Podstawowej nr 5 – informuje lokalny serwis.

Więcej: Biblioteka w Nisku z siedzibą w dawnym browarze, strona www biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Surowem

Projekt zakłada budowę filii bibliotecznej i zagospodarowanie terenu wokół obiektu. W ramach inwestycji powstanie wypożyczalnia wraz z pomieszczeniem przeznaczonym na czytelnię oraz miejscem spotkań dla lokalnej społeczności. Powstaną także zaplecza, pomieszczenia socjalne i toalety. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Samorząd Mazowsza na realizację inwestycji przekaże 2,2 mln zł – podaje lokalny serwis.

Więcej: 12,6 mln dla gmin z powiatu ostrołęckiego, strona www biblioteki

Jak zdobyć fundusze na budowę nowej biblioteki?

Źródło zdjęć: BMM