Szafy biblioteczne mają zwolenników, ale są też zastrzeżenia

W Ostrowi działa kilka „Bibliotek pod chmurką” opierających się na idei bookcrossingu. Projekt powstał dzięki budżetowi partycypacyjnemu. W Tygodniu Ostrołęckim pojawił się artykuł dotyczący tego, jakie publikacje znajdują się na wymianie.

Do redakcji wpłynęło pytanie dotyczące kontroli książek, które są umieszczane w szafach. Sprawa dotyczyła publikacji dla dorosłych, którą znalazło dziecko. Jak wyjaśnia dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej:

Szafy są przeglądane raz w tygodniu, a książki, które się tam znajdują weryfikowane. Niestety, nie mamy wpływu, kto co wkłada do szafy, bo takie jest założenie projektu – to mieszkańcy wymieniają między sobą książki… W tej chwili, szafy są już sprzątnięte na okres zimowy.

Więcej: to.com.pl

Źródło zdjęć: freepik.com