Połączenie biblioteki i ośrodka kultury w Sierakowie?

O sprawie pisze lokalny serwis w artykule Sieraków. Wojewódzka Biblioteka negatywnie o planie łączenia książnicy z Ośrodkiem Kultury sprawdzając, co zmieniło się w planach władz Sierakowa. Uchwała intencyjna zakładająca połączenie placówek została podpisana w wakacje.

– Odnośnie połączenia to czekamy na opinie z Ministerstwa. Sprawa w toku. biblioteka wojewódzka mimo pozytywnych wypowiedzi o zmianie lokalizacji i rewitalizacji kościoła, o samym fakcie połączenia jednostek wypowiedziała się negatywnie – wyjaśnia burmistrz.

Zastępca burmistrza dodaje jednak, że opinia Biblioteki Wojewódzkiej nie jest wiążąca i z tego – jakie informacje do sierakowskiego samorządu docierają wynika, że wszystkie gminy dostają negatywne opinie, dla zasady i ochrony „niezależności” książnic.

Więcej: miedzychod.naszemiasto.pl

Źródło zdjęć: freepik.com