Biblioteka w Ostrowi Mazowieckiej otwarta

Zabytkowy budynek z 1910 roku został gruntownie wyremontowany i stał się siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej. Obiekt oddano do użytku 25 października 2021 roku.

– Dzięki rewitalizacji powstało wyjątkowe miejsce, w którym nowoczesność łączy się z tradycją. Zmodernizowany budynek jest estetyczny i funkcjonalny. Wnętrze otrzymało nową aranżację, a czytelnicy komfortowe warunki do korzystania z bogatych zbiorów. W odrestaurowanym budynku przy ul. 11 Listopada 8 znajdują się: Wypożyczalnia dla Młodzieży i Dorosłych, Czytelnia, Multimedia, Regionalia, Sala tradycji, Sala konferencyjna oraz gabinet Dyrektora i Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów. Oddział dla Dzieci od 2019 roku ma swoją siedzibę w budynku Starej Elektrowni przy ul. 11 Listopada 7 – relacjonują bibliotekarze.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane kwotą 2 mln złotych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016–2020”. Pozostałą część inwestycji sfinansowało Miasto Ostrów Mazowiecka w formie dotacji celowej. Łączny koszt projektu pn. „Zaczarowany budynek w Ostrowi Mazowieckiej” wyniósł 3 305 000 złotych.

Zobacz też inne nowe biblioteki!

Źródło zdjęć: mat.pras. MBP Ostrów Mazowiecka