Stacja Opo-LEM

Czymże by była polska i światowa literatura fantastyczno-naukowa bez osoby Stanisława Lema! Lem był futurologiem, który przewidywał ludzką przyszłość. Jego dzieła to wehikuły, w których pojawiają się wizje wpływu technologii na rozwój ludzkiej cywilizacji. Dzisiaj nie są to już wytwory jego wyobraźni, bo z większości z nich korzystamy. W rozległej bibliotece utworów Lema każdy miłośnik fantastyki znajdzie coś dla siebie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza od 13 do 30 października 2021 roku na wydarzenie poświęcone pisarzowi. W ramach Stacja Opo-LEM odbędą się wystawy, kiermasz książek i filmów science-fiction, happening, zajęcia dla rodzin i grup zorganizowanych. Oprócz tego wirtualnie zaprezentowany zostanie utwór muzyczny nagrany w konwencji hip-hopowej, którego tekst powstał na motywach Solaris Stanisława Lema. W social mediach przewidziano dwa konkursy i nie tylko.