spot_img

Skrzydła supermocy – pomysł na przyciągnięcie młodych do biblioteki

Od 2012 roku trwa projekt Global Angel Wings. To inicjatywa artystki Colette Miller, która w ten sposób chciała przypomnieć ludziom, że są aniołami bądź stróżami Ziemi. Pierwsze skrzydła powstały w mieście aniołów – Los Angeles. Pomysł szybko podchwycili inni realizując podobne inicjatywy. Anielskie murale podbiły też serca młodych, którzy chętnie fotografowali się na ich tle, by mieć dobre zdjęcie w social mediach. W Polsce też nie brakuje miejsc z anielskimi muralami oraz instalacjami w innych przestrzeniach.

To pomysł, który warto również wykorzystać, by ściągnąć młodych do biblioteki – nie tylko na sesję fotograficzną, ale i po książkę. Niedawno do Lustra Biblioteki napisała Iwona Pietrzak-Płachta, nauczycielka bibliotekarka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie, przedstawiając relację z warsztatów, podczas których tworzono projekt kojarzący się z Angel Wings.

10 pomysłów na Miesiąc Bibliotek Szkolnych


Skrzydła powstały z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole. W bibliotece odbyły się zajęcia z książką, dzięki czemu uczniowie nauczyli się jak zamienić niedoskonałości w zalety i odkryli, że każdy ma w sobie siłę. Finalnym efektem warsztatów były skrzydła supermocy. Każdy z uczestników na kolorowych piórach zapisywał swoje supermoce i przyklejał je do namalowanych skrzydeł.

– Skrzydła zostają z nami, żeby przypominać, że wcale nie trzeba być idealnym żeby być szczęśliwym i, że w każdym z nas drzemie moc – mówi Iwona Pietrzak-Płachta. –Jestem szczęśliwa, że udało mi się te warsztaty przeprowadzić we wszystkich klasach naszej szkoły od najmłodszych po klasę ósmą – dodaje.

Zdjęcia uczniów można oglądać na profilu biblioteki – wypożyczalni skrzydeł – na Facebooku.


Źródło zdjęć: mat.pras.