O historii biblioteki w Świeciu i tym jak pandemia zmieniła czytelników

W regionalny serwisie ukazała się rozmowa o księgozbiorze i o tym jak pandemia zmieniła czytelników Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu. Na pytania odpowiada dyrektorka biblioteki.

Byliśmy zachwyceni, gdy grupa uczniów zaczęła spotykać się w nowym budynku biblioteki. Po lekcjach odrabiali zadania, przerabiali materiał i pomagali sobie nawzajem. Nikt nas nie pytał o zgodę, o pomoc. To odbywało się zupełnie poza nami. Dzieci przychodziły po szkole przeglądać książki, spędzać wolny czas lub korzystać z komputerów. Zdarzyło się nawet, że rodzice dzwonili i pytali, czy jest u nas ich syn czy córka, bo powinni już wrócić do domu. Niestety, pandemia zamknęła nas na długo i te relacje trzeba na nowo odbudować. Rok szkolny się zaczął, a przychodzą pojedyncze dzieci. Ludzie nie biorą już tak chętnie udziału w wydarzeniach.

Więcej: nswiecie.pl

Źródło zdjęć: freepik.com