Muzeum Kaset w bibliotece

W Bibliotece Publicznej w Piasecznie od października 2021 roku zagościło na stałe Muzeum Kaset.

Celem Muzeum Kaset, jest nie tylko „Przewijanie najlepszych wspomnień”, z czasów kiedy dźwięki były zapisywane na taśmie magnetycznej, a muzyki słuchało się w dowolnym miejscu z walkmanów, a nie smartfonów. Projekt ma łączyć ludzi związanych emocjonalnie z muzyką lat 70., 80. i 90., a także młodzież i dzieci. Muzeum to nie tylko kolekcja kaset magnetofonowych, magnetofonów i walkmanów, ale aktywny udział w koncertach, współpraca z wydawcami kaset oraz artystami.

Prowadzone będą zajęcia zarówno z zakresu poznawania technologii dźwięku analogowego, naprawy sprzętów analogowych, tworzenia muzyki, jak i upcyclingu, czyli nadawania drugiego życia m.in. kasetom magnetofonowym.

O historii muzeum i planach na przyszłość można więcej przeczytać na stronie www biblioteki.

Źródło zdjęć: freepik.com