spot_img

Mikołaj Rej bohaterem muralu Oleśnickiej Biblioteki Publicznej

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja na ścianie swojego budynku ma mural z wizerunkiem patrona. To prezent dla mieszkańców na 75-lecie istnienia książnicy.

Mural prezentuje nowoczesnego Mikołaja Reja w trzech odsłonach na tle charakterystycznych wież miasta i wśród zieleni.

– Nasza instytucja, której patronem jest Mikołaj Rej, od dawna marzyła o „książkowym” muralu na elewacji biblioteki. Lepszego więc momentu na jego stworzenie jak rok obchodów naszego 75-lecia nie mogliśmy sobie wybrać. Już wkrótce, z pewnością i dumą będzie można powiedzieć, że jeden z najlepszych bibliotecznych murali w Polsce znajduje się w Oleśnicy. To wydarzenie z pewnością zapisze się na długo w historii nie tylko naszej biblioteki, ale także w historii naszego pięknego miasta! – mówi Stanisław Król, specjalista ds. promocji biblioteki i czytelnictwa OBP. – Do współpracy nad tym projektem zaprosiliśmy najlepszych i najbardziej doświadczonych specjalistów – dodaje.

Za projekt graficzny odpowiadała Justyna Frąckiewicz. Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu i współpracy z Miastem Oleśnica oraz firmy zewnętrznej wykonującej malunek na ścianie.

Oficjalne odsłonięcie muralu planowane jest 12 października 2021 roku.


Źródło zdjęć: mat.pras. OBP