Książkomat w Elblągu z budżetu obywatelskiego

Przy Cyberiadzie, filii nr 7 Biblioteki Elbląskiej, stanął książkomat. Urządzenie oddano do użytku 19 października mieszkańcom, by mogli korzystać z usług bibliotecznych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Książkomat ma 41 skrytek, do których czytelnicy mogą zamawiać i wypożyczać publikacje z biblioteki głównej (Biblioteki Naukowej i Literackiej, Biblioteki Młodego Czytelnika Bulaj) oraz filii nr 7. Bookmat kosztował 157 tysięcy złotych, a jego zakup sfinansowano dzięki 266 głosom oddanym w ramach budżetu obywatelskiego.

– COVID 19 pokazał nam, że książki są potrzebne. Był taki okres, że książki wydawaliśmy za drzwi biblioteki. Teraz mamy książkomat i zapraszamy do korzystania. Osoby, które mówiły, że nie korzystają z usług biblioteki, ponieważ nie mają czasu do niej iść, właśnie straciły to alibi – zaznaczył dla lokalnego serwisu Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej.

Zobacz też inne książkomaty i sposoby na wypożyczanie bezkontaktowe!

Zdjęcia: Elżbieta Zielińska, Biblioteka Elbląska