spot_img

Pomysły na działania filii dla dzieci i młodzieży MBP w Koninie

Wakacje w konińskiej książnicy pod znakiem tajemnicy, niespodzianek, kolorów, zapachów. Bogusława Stranc i Joanna Kowalczyk podsumowują letnie aktywności i zdradzają pomysły na proste działania.

Book Traf

„Book Traf – daj się zaskoczyć” to temat pierwszej wspólnej zabawy polegającej na literackich zagadkach. „A kysz”, „Tańczące Safari”, czy „Wąsy i ogony”, to tylko niektóre z haseł promujących akcję „Book Traf – daj się zaskoczyć”, w której dzieci zabierały ze sobą efektownie opakowane zestawy książek. Ich zawartość mogły poznać dopiero w domu.

Będzie dobrze, CO VID(ać)

Odczarowując pandemiczną rzeczywistość, wierząc, że będzie dobrze, namówiłyśmy dzieci i ich rodziców do wspólnej zabawy pod tytułem „Będzie dobrze, CO VID(ać)”. Ale żeby to zobaczyć, trzeba było odwiedzić naszą bibliotekę, żeby wybrać jedną z wielu karteczek z optymistycznymi sentencjami, które były gwarantem dobrego nastroju.

Biblioteczne ogrodowisko

W lipcu nie tylko kwiaty zaprosiłyśmy na biblioteczne rabaty. Motyle, pszczoły, biedronki i trzmiele machały skrzydełkami z radości zachwycając się swoimi portretami wykonanymi przez małych malarzy w ramach akcji „Biblioteczne ogrodowisko”.

Street Art – czyli kolory na chodniku

Przy użyciu kredy gimnastykowaliśmy nasze nóżki i paluszki rysując bajkowych bohaterów. Szalejący w tym dniu (17 sierpnia) wiatr, nie zabrał radości z zabawy, ani nie zwiał uśmiechów z twarzy małych artystów.

Ahoj! Przygodo!

Tak wołała do dzieci 23 sierpnia 2021 roku, pełna pozytywnej energii, Liliana Kopczyńska-Olbryś, autorka kulinarnej strony facebookowej, która zaprosiła naszych małych gości do wspólnej, kulinarnej podróży. Owocowe żaglówki znalazły swoje bezpieczne przystanie w uśmiechniętych buźkach i pękatych brzuszkach małych masterchefów. Fantastycznej zabawy w filii dla dzieci i młodzieży w Koninie nie brakowało nikomu, ani dzieciom, ani ich aktywnie uczestniczącym rodzicom i dziadkom.


Zachęcam do nadsyłania na adres redakcja@lustrobiblioteki.pl swoich propozycji tekstów, fotogalerii, komentarzy i innych materiałów.

Źródło zdjęć: mat.pras, MBP w Koninie