Nowe biblioteki – plany otwarć

Biblioteka Miejska w Łodzi

W centrum Łodzi przy ul. Wolności 4 powstanie kolejna nowa biblioteka. W środku wypożyczalnia, czytelnia, sale warsztatowe i kawiarnia. Miejsce ma być ośrodkiem spotkań młodych i aktywnego spędzania czasu czy odrabiania lekcji. Otwarcie „Wolności” ma nastąpić pod koniec roku. Biblioteka ma nawiązywać do przeszłości miejsca, w którym niegdyś działały kawiarnie i restauracje.

Więcej: strona www biblioteki, fot. FB Łódź (także lead)

Gminna Biblioteka Publiczna w Grabowie Kościerskim

Powstaje nowy obiekt dla Zespołu Szkół w Grabowie Kościerskim. W budynku będzie też nowa biblioteka z czytelnią.

– Nowy obiekt będzie przeznaczony dla przedszkola, oddziału Gminnej Biblioteki Publicznej oraz zaplecza sanitarnego sali sportowej – mówi dla serwisu naszemiasto.pl Andrzej Pollak, wójt Nowej Karczmy. – Na piętrze zaprojektowano bibliotekę z nowoczesną czytelnią na antresoli.

Więcej: strona www biblioteki, W Grabowie Kościerskim powstaje nowe przedszkole i biblioteka. Znajdzie się także miejsce na zaplecze sali gimnastycznej

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

Są plany budowy nowej siedziby biblioteki. Obecnie jedenaście firm zgłosiło chęć opracowania koncepcji budynku. Trwa weryfikacja złożonych ofert.

Więcej: strona www biblioteki, 11 firm wyraziło chęć opracowania koncepcji wyglądu biblioteki na skwerze pomiędzy ulicami Reja i Pułaskiego

Źródło zdjęć: freepik.com