Nowa filia biblioteczna z pokojem bajek w Wałbrzychu

W Wałbrzychu na Nowym Mieście przy ul. Piłsudskiego 51-53 otwarto nową filię Biblioteki pod Atlantami z oddziałem dla dorosłych oraz dla dzieci. Znajduje się w niej pokój bajek, dział multimedialny, wypożyczalnia z wolnym dostępem do księgozbioru i kilka innych stref. Przestrzeń została wzbogacona o mocne kolory w identyfikacji wizualnej oraz w elementach wyposażenia. Powierzchnia nowej biblioteki to 300 mkw. Inwestycja kosztowała 1,2 mln złotych.

– Już przed godzina 12 do biblioteki przychodzić zaczęli pierwsi, spragnieni lektury czytelnicy i szybko do nowoczesnej lady bibliotecznej ustawiła się kolejka oczekujących. Gdy tylko oddali wypożyczone jeszcze w maju książki i ruszyli w regały, z każdej strony odzywały się głosy zachwytu nad nowa siedzibą – relacjonują bibliotekarze.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Biblioteka pod Atlantami (także lead)