spot_img

Festiwal Pięknej Książki w Piasecznie

Jak co roku Biblioteka Publiczna w Piasecznie i Fundacja „ARKA” im. Józefa Wilkonia są organizatorami Festiwalu Pięknej Książki „Piaseczno – Ludzie – Książki”. Tegoroczna, szósta edycja odbędzie się 18 września 2021 roku, tym razem w nowej przestrzeni na rewitalizowanym terenie miasta. Zapraszamy przed Bibliotekę Główną mieszczącą się w nowo powstałym budynku Centrum Edukacyjno-Multimedialnego, przy ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie. Wstęp jest wolny. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

Do udziału zaprosiliśmy wyjątkowych wydawców, autorów, ilustratorów i ludzi związanych z książką. Odbędą się spotkania z nimi, a także warsztaty, wystawy oraz koncerty. Na kiermaszu zaprezentują się najważniejsi i najbardziej doceniani wydawcy książek ilustrowanych w Polsce.

Głównym punktem otwarcia festiwalu będzie odsłonięcie rzeźby Józefa Wilkonia pt. „Psie życie” przed biblioteką. Jest to efekt realizowanej od kilku lat przez miasto polityki wypełniania przestrzeni obiektami sztuki. Ten obiekt nawiązuje do autorskiej książki Józefa Wilkonia pod tym samym tytułem, uznanej za Najpiękniejszą Książkę Roku (2011) i nagrodzonej w konkursie Best Book Design from all over the World (2013).

W trakcie spotkań będziemy mieli okazję posłuchać rozmów z gośćmi specjalnymi: Józefem Wilkoniem, Olgą Bończyk, Janem Kardenem, Lidią Iwanowską-Szymańską i Niką Jaworowską-Duchlińską. Swoją premierę będzie miała także książka wydawana przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie „Opowiadania (bibliotecznym) słowem pisane”, w której znalazły się nagrodzone w konkursie literackim prace przesłane przez mieszkańców powiatu piaseczyńskiego.

To nie wszystkie atrakcje, które przygotowali organizatorzy.

Więcej: facebook.com/events/1255799751528556


Źródło zdjęć: mat.pras. BP Piaseczno