Dwa projekty promujące wiersze

Bądź genialny – czytaj wiersze

Kolejna edycja projektu „Bądź genialny-czytaj wiersze!” to zaproszenie skierowane do rodziców, opiekunów i nauczycieli dzieci w wieku 3–6 lat. W jego ramach odbędzie się cykl wykładów i warsztatów. Do końca września biblioteka również namawia do czytania wierszy najlepszych współczesnych polskich poetów dla dzieci. Ilustrowane plansze z poezją dla najmłodszych, wybrane przez przedszkolaków, zostały ulokowane na czterech placach zabaw w Skierniewicach.

Zabierz sobie wiersz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu na miesiąc przed 100. rocznicą urodzin swojego patrona przygotowała dla czytelników specjalną kolekcję zakładek do książek z 24 wierszami poety.

– Zakładki zostaną umieszczone wśród książek według pewnego klucza. Mamy nadzieję, że dzięki temu bezpośrednio trafią do zainteresowanych czytelników, będąc swoistym komentarzem poety do innych książek, spraw, myśli, poglądów – podaje biblioteka.

Źródło zdjęć: Katarzyna Czaplińska-Białecka (lead, MBP Wrocław), MBP Skierniewice