spot_img

Biblioteka objazdowa z bookcrossingiem

Akcja „Zabierz książkę na wakacje” to połączenie biblioteki objazdowej z bookcrossingiem. Została wymyślona przez Justynę Ogrodowicz z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej.

Wydarzenie realizowane w przestrzeni miejskiej było okazją do promocji biblioteki poprzez obdarowywanie mieszkańców książkami. Egzemplarze można było otrzymać przy ulicy Norwida i Promenadzie Ostrobramskiej. Za rok bibliotekarze ponownie zorganizują akcję.

– Znakiem rozpoznawczym eventu był rower z koszykiem z książkami. W ramach promowania czytelnictwa odbyły się cztery spotkania, w różnych punktach Skarżyska. Reakcja ludzi była bardzo różna, jedni z radością przyjmowali książki, wybierali ulubionych autorów, albo zdawali się na pomoc ze strony bibliotekarza. Inni natomiast dziękowali i odchodzili. Większość jednak z zainteresowaniem przyglądała się akcji. Ludzie byli bardzo przyjaźni i chętnie z nami rozmawiali. Mimo, iż wydarzenie było bezpłatne spotkaliśmy się z chęcią obdarowania nas chociażby symbolicznym grosikiem – mówi Justyna Ogrodowicz. – Mieszkańcy zadawali pytania odnośnie zapisów i położenia bibliotek oraz godzin ich otwarcia. Byli zainteresowani ideą bookcrossingu i prosili o organizowanie więcej akcji tego typu. Rozdano ponad 200 egzemplarzy książek. Każdy z uczestników średnio otrzymał 1-2 egzemplarze – dodaje.


Źródło zdjęć: mat.pras. PiMBP w Skarżysku-Kamiennej