spot_img

7. Festiwal im. Zygmunta Haupta

W dniach 22–26 września 2021 w Gorlicach odbędzie się 7. Festiwal im. Zygmunta Haupta. Wydarzenie stanowi wspólną inicjatywę osób i instytucji, którym bliski jest cel promocji twórczości Zygmunta Haupta, największego z niesłusznie zapomnianych polskich pisarzy. Jednym z organizatorów jest Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach.

W programie spotkania z autorami i autorkami reprezentującymi szerokie spektrum gatunków — od prozy, przez poezję, po reportaż, esej i biografię — a także spotkania tematyczne, czytanie opowiadań Zygmunta Haupta i wystawa.

Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu, które łączy prezentację wartościowych autorów z wyjątkową atmosferą spotkania literackiego — twórców i odbiorców, a swoim programem nawiązuje do wielokulturowej tradycji regionu.


Organizatorami 7. Festiwalu im. Zygmunta Haupta są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach, Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma Art, Wydawnictwo Czarne, Miasto Gorlice, Gorlickie Centrum Kultury.

Więcej: festiwalhaupta.pl

Źródło zdjęć: mat.pras.