spot_img

Przeszłość w pamiątkach ukryta – projekt WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza mieszkańców Rzeszowa i okolic do wzięcia udziału w zbiórce pamiątek rodzinnych, w ramach projektu „Przeszłość w pamiątkach ukryta – cyfrowa prezentacja dziedzictwa kulturowego regionu z archiwów prywatnych”.

Celem projektu, zapoczątkowanego w 2014 roku przez pracowników, jest gromadzenie i prezentacja pamiątek pochodzących z archiwów rodzinnych mieszkańców Rzeszowa i województwa podkarpackiego oraz ich digitalizacja.


Po zeskanowaniu i opracowaniu wszystkie materiały zostają zwrócone ich właścicielom, razem z kopiami cyfrowymi. Prace związane z digitalizacją i udostępnieniem pamiątek wykonywane są bezpłatnie.

Zdjęcia, archiwalia, wspomnienia, dyplomy, świadectwa, odznaczenia, pocztówki oraz inne materiały będące dokumentacją losów rodzin i pojedynczych osób, dziejów zabytków, historii miejskiej architektury, regionalnych tradycji i obrzędów ludowych oraz wydarzeń, jakie miały miejsce w XIX i XX wieku w miastach i miejscowościach w regionie są najcenniejszymi zbiorami. Można oglądać na stronie internetowej projektu.

Więcej: projekty.wimbp.rzeszow.pl

Źródło zdjęć: mat.pras.