spot_img

Pod Bookiem – kulturalne miejsce spotkań

Koszalińska Biblioteka Publiczna stworzyła dla mieszkańców taras „Pod Bookiem”, czyli kulturalne miejsce spotkań. Udało się to dzięki wsparciu z budżetu obywatelskiego.

Taras wyposażony w meble ogrodowe, leżaki, rośliny, sprzęt niezbędny do organizacji plenerowych wydarzeń kulturalnych w przyjaznym otoczeniu drzew to efekt prac projektowo-aranżacyjnych. Budowa tarasu kosztowała 262 000 złotych, a całość inwestycji wyniosła 467 500 złotych. Pomysłodawczyniami tarasu są Natalia Sulima i Barbara Wysmyk.

Od czerwca 2021 roku taras służy mieszkańcom do spotkań na wolnym powietrzu. Biblioteka organizuje tu wiele wydarzeń kulturalnych.

– Już 16 czerwca 2021 wykorzystano nowe miejsce na rozstrzygnięcie i wręczenie nagród zwycięzcom Powiatowego przeglądu recytatorskiego dla przedszkolaków „Wierszowanie z Agnieszką Frączek”. Odbyła się 24. Płytowa Giełda GraMuzyka. Organizowane były zajęcia dla dzieci pod hasłem „Bezpieczne wakacje w bibliotece”. Jedną z wielu atrakcji było sadzenie roślin i tworzenie przez młodzież kompozycji kwiatowych, które teraz zdobią nasz taras. Odbywają się tu spotkania autorskie i wystawy. 27 lipca 2021 na Tarasie „Pod Bookiem” mieliśmy przyjemność wysłuchania utworów literackich oraz piosenek przygotowanych przez Krajowe Bractwo Literackie – mówi Klaudia Ogulewicz z działu promocji biblioteki. – W planach mieliśmy jeszcze więcej wydarzeń, ale niestety część z nich musiała odbyć się wewnątrz biblioteki ze względu na warunki pogodowe. W najbliższym czasie na tarasie odbędzie się również Narodowe Czytanie 2021. Planujemy organizować tam kolejne wydarzenia tak długo, jak pogoda będzie nam sprzyjać – dodaje.


Źródło zdjęć: mat.pras. KBP