spot_img

Lodówka społeczna w bibliotece

W holu Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu funkcjonuje „Lodówka społeczna”. To inicjatywa mająca ograniczyć marnowanie żywności i wspomóc osoby potrzebujące.

Główna zasada korzystania z lodówki jest prosta: każdy może przynieść jedzenie, każdy też może się nim poczęstować. Dziel się, nie marnuj! Wszystkie wytyczne zostały dokładnie opisane tutaj.

Lodówka została uruchomiona w 2019 roku. Na czas pandemii zawieszono jej działanie. Teraz ponownie została oddana do użytku.

– Lodówka stanęła w holu bytomskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w 2019 roku. Jej fundatorem, a zarazem inicjatorem akcji społecznej, jest poseł Paweł Kobyliński. Inicjatywa ma na celu ograniczyć marnowanie żywności i wspomóc osoby potrzebujące. Od samego początku pomysł cieszył się popularnością zarówno wśród osób przynoszących jedzenie jak i osób korzystających z tej formy wsparcia – mówi Izabela Gawlińska, główna specjalistka ds. marketingu i promocji MBP w Bytomiu. – Biblioteka jako miejsce stale odwiedzane przez czytelników i mieszkańców Bytomia, stała się dobrym miejscem na tego typu inicjatywy – dodaje.


Źródło zdjęć: mat.pras. MBP Bytom