Genially – pomoc w pracy bibliotekarza

Zachęcam do przeczytania artykułu Genially w pracy bibliotekarza, czyli przykłady praktycznego zastosowania platformy do tworzenia interaktywnych prezentacji, który ukazał się w „Bibliotekarzu Opolskim”. Pracownicy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim po raz pierwszy mieli okazję wykorzystać możliwości platformy Genially w czasie epidemii. Teraz opisują swoje doświadczenie i pokazują przykłady wykorzystania tego narzędzia.

Dlaczego warto włożyć wysiłek w zgłębianie Genially? Zasadniczą zaletą platformy są profesjonalnie przygotowane szablony, które przyciągają uwagę dzięki zastosowanym grafikom, kolorom i animacjom. Dodatkowo jeśli wykorzysta się w odpowiedni sposób dostępne w programie narzędzia, uzyska się zdumiewające efekty sprawiające, że użytkownik nie zamknie prezentacji na początku jej przeglądania. A wszystko to bez znajomości znaczników HTML, umiejętności pisania skryptów, czy zaawansowanej obróbki graficznej.

Więcej: bibliotekarzopolski.pl

Źródło zdjęć: freepik.com