spot_img

Festiwal Literacki Znaczenia

Jakub Kornhauser został laureatem tegorocznej pierwszej edycji Festiwalu Literackiego Znaczenia, organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wołominie. Znaczenia to festiwal jednego dnia i jednej książki. Wydarzenia w ramach festiwalu odbywać się będą 11 września 2021 roku w przestrzeni Wołomina oraz 12 września 2021 roku w Warszawie.

Obok laureata wśród gości festiwalu pojawią się m.in.: Justyna Sobolewska, Mira Marcinów, Julia Fiedorczuk, Jan Mencwel czy Filip Springer.

Znaczenia to festiwal, który opiera się na wyjątkowej idei spotkania wokół tytułu wybranego spośród premier z roku poprzedniego, przez kapitułę złożoną z literaturoznawców, pisarzy i redaktorów „Dwutygodnika”. W odróżnieniu od większości nagród, w tym wypadku najważniejszym kryterium wyboru książki jest jej zdolność do inicjowania dyskusji, pobudzania działań i spotkań ludzi. Wśród tytułów obejmujących wszystkie gatunki literackie kapituła wskazuje jedną książkę, która odważnie konfrontuje się ze współczesnością, ale skłania też do myślenia o przyszłości. Na podstawie wybranej przez kapitułę książki budowany będzie każdorazowo program festiwalu – debaty, rozmowy, seanse filmowe, wystawy sztuki, spotkania autorskie i warsztaty dla dzieci, które wszystkim pozwolą pogłębić i poszerzyć znaczenia zawarte w tekście nagrodzonej pozycji.

Więcej: znaczenia.pl


Źródło zdjęć: mat.pras.