spot_img

Piknik Czytelniczy, czyli w Dolinie Pojednania znów niepodzielnie królowała literatura dla dzieci!

Rodziny z dziećmi piknikowały z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna w Dolinie Pojednania podczas trzeciej edycji Pikniku Czytelniczego.

To wyjątkowa impreza plenerowa, bo w urokliwym miejscu Gniezna i orbitująca wokół literatury dla dzieci oraz promująca czytelnictwo. Piknik zaczął się muzycznie od minikoncertu uczniów, były zabawy harcerskie, animacje, warsztaty biblioteczne, książkobudka. Pojawili się także literaccy bohaterowie, autorzy i ilustratorzy książek.

Można było „skonstruować” wystrzałową rakietę pod „Bibliotecznym okiem Igora”, poćwiczyć giętkość języka na warsztatach „Gimnastyka języka” albo posłuchać głośnego czytania piknikowych Ambasadorów Czytania – prezydenta miasta, zaproszonej pisarki i kierownika filii nr 1. Ważnymi czytelniczymi wydarzeniami Pikniku było wręczenie dyplomów dla 20 Czytających Rodzin z Gniezna, które przekazują czytelniczego bakcyla kolejnym pokoleniom oraz wręczenie statuetki „Przyjaciela Biblioteki”.

Piknik zakończył kosmiczny spektakl teatru oparty na twórczości Stanisława Lema.

– Wrażenia widzów – nieziemskie! I choć podczas Pikniku była wyznaczona specjalna Strefa Czytania z leżakami i książkami z bookcrossingu, to trzeba uczciwie przyznać, cała Dolina Pojednania w niedzielę byłą plenerową czytelnią. A kolejny biblioteczny Piknik …już za rok!

Źródło zdjęć: Dorian Kaczmarek